Nauka latania – 14.10.2017 r.

AdminAktualności

Młodzież ucząca się w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku interesuje się wydarzeniami kulturalnymi i chętnie bierze w nich udział. Z tego względu cyklicznie organizowane są wyjścia do kina i teatru. W sobotę 14 października uczniowie klasy I F pod opieką pań Doroty Sochy i Doroty Gierałtowskiej wybrali się do Białostockiego Teatru Lalek na sztukę pt. ,,Nauka latania” wg powieści Richarda Bacha ,,Mewa”. 

Filozoficzny spektakl o odwadze, determinacji i sile człowieka wyreżyserowała Joanna Gerigk. Głównym bohaterem była mewa, nazywajaca się Jonathan Livingston Seagull. Młodzież była zaskoczona połączeniem gry aktorskiej z lalkami. Po spektaklu uczniowie wymienili się swoimi wrażeniami, rozmawiali o roli scenografii i nowoczesnych technologii w przedstawieniu. Wszyscy zauważyli symboliczną stronę walki bohatera z przeciwnościami losu. Zgodnie stwierdzili, że spektakl to interesująca poetycka opowieść o sile marzeń i ukrytej w każdym człowieku sile do ich spełniania.