„Nie przegrać życia” – spotkanie poetyckie

RedaktorAktualności

„Nie przegrać życia” (2009) to debiut pisarski Anny Bojanowskiej – poetki, bajkopisarki, rysownika, autorki tekstów piosenek, która gościła w naszej szkole 22 września 2020 roku. Pani Anna pochodzi z Sochaczewa. Wydała 8 książek, m.in. następujące tomiki poetyckie: „Jeśli kochasz…” (2012),  „Rozwinąć skrzydła wiary” (2013), „Kwiaty serca” (2016), „W pnączach zieleni” (2020). Została wyróżniona przez Ernesta Brylla w Turnieju Jednego Wiersza „O Kałamarz Metafor” w 2014 r. oraz w konkursie „Cztery Pory Roku… Polski Niepodległej” w 2017 r. Ponadto jest laureatką V Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Osób Niepełnosprawnych „Słowa, dobrze, że jesteście” (2016), którego pomysłodawczynią jest Anna Dymna. Od kilkunastu lat spotyka się z czytelnikami w szkołach, przedszkolach, bibliotekach, kawiarniach, domach kultury. Ma swoją stronę internetową: www.annabojanowska.j.pl.

Pani Annie towarzyszył Bartosz Madej – aktor, iluzjonista, muzyk, który występował m.in. w Teatrze Muzycznym Syrenka w Warszawie. W ZSE w Białymstoku zaprezentował swoje umiejętności muzyczne – piękną grę na gitarze oraz wyjątkowy wokal.

Młodzież, uczestnicząca w spotkaniu, usłyszała kilka słów na temat niepełnosprawności, wartości w życiu, wysłuchała też wierszy pani Anny Bojanowskiej w wykonaniu autorki. Chętni mogli nabyć książki naszego Gościa, uzyskując autograf.

Spotkanie było jednym z działań przewidzianych w ramach zadania publicznego „Kulturalni Podlasianie”, organizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół „ELEKTRYKA” w Białymstoku we współpracy z ZSE w Białymstoku, dofinansowanego z dotacji Województwa Podlaskiego.

Dziękujemy Pani Annie i Panu Bartoszowi za przybycie a wszystkim uczestnikom za udział.

Oto fotorelacja ze spotkania: