Nietypowa lekcja wychowania fizycznego – rugby tag

RedaktorAktualności

Nietypowa lekcja wychowania fizycznego – rugby tag - zdjęcie uczestników

Dnia 12 czerwca 2023 r. na lekcji wychowania fizycznego uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli okazję poznać interesująca grę zespołową – rugby tag. To bezkontaktowa forma rugby, jednej z najbardziej popularnych dyscyplin na świecie. Po krótkim przedstawieniu podstawowych zasad uczniowie wykonali rozgrzewkę i ćwiczenia przygotowawcze, aby później rywalizować w pełnej formie gry.

Największe emocje wzbudzała jajowata piłka, a podawanie jej tylko do tyłu wymagało dużej koncentracji. Okazało się, że rugby tag integruje i daje dużo satysfakcji; to świetna zabawa i doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu.

Serdecznie dziękujemy prowadzącym – trenerom rugby – panom Sebastianowi Śliwowskiemu i Arturowi Sulimie za przeprowadzenie lekcji oraz za podarowaną piłkę, którą uczniowie będą wykorzystywali na lekcjach wychowania fizycznego.