O cyberzagrożeniach na spotkaniu z rodzicami w Szkole Podstawowej Nr 26 w Białymstoku

AdminAktualności

W dniu 7 lutego 2019 r. nauczyciel wraz z uczniem z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku oraz policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku uczestniczyli w spotkaniu z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej Nr 26 w Białymstoku.

Podczas spotkania Pani z Policji przedstawiła zebranym rodzicom zagrożenia, na jakie narażone są dzieci i młodzież w Internecie oraz niebezpieczne treści, z jakimi mogą się zetknąć.

Uczeń „Elektryka” z klasy 3 fT Gracjan natomiast podczas spotkania prezentował rodzicom, w jaki sposób mogą zainstalować w swoich komputerach program filtrujący oraz jak pobrać aplikację na telefon komórkowy, która jest nieodzowna w dobrze sprawowanej kontroli rodzicielskiej.

Było to pierwsze spotkanie w tej szkole. Druga część spotkania odbędzie się w najbliższym czasie.