O cyberzagrożeniach na spotkaniu z rodzicami w Szkole Podstawowej Nr 9 w Białymstoku

AdminAktualności

W dniu 11 października 2018 r. nauczyciel i uczniowie z Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku oraz mundurowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku uczestniczyli w spotkaniu z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej Nr 9 w Białymstoku.

Podczas spotkania mundurowi przedstawili zebranym zagrożenia, na jakie narażone są dzieci i młodzież w Internecie oraz niebezpieczne treści, z jakimi mogą się zetknąć. Ponadto policjanci omówili z zebranymi zjawisko cyberprzemocy oraz groomingu.

Nauczyciel z Elektryka Pan Sławomir Dudek przedstawił ramy działania „Cyfrowego Patrolu – kontrola rodzicielska” – wspólnej inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku i Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku, której głównym celem jest ochrona dzieci przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Internecie.

Uczniowie Elektryka z klasy 3fT Marzena Laszuk i Marcin Gerasimiuk podczas spotkania prezentowali rodzicom, w jaki sposób mogą zainstalować w swoich komputerach program filtrujący oraz jak pobrać aplikację na telefon komórkowy, która jest nieodzowna w dobrze sprawowanej kontroli rodzicielskiej. Tego typu spotkania będą kontynuowane w roku szkolnym 2018/2019.