Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”

RedaktorAktualności

Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej Pokolenie w Grodzisku Mazowieckim. Konkurs przeprowadzany jest przy współpracy merytorycznej z warszawskimi uczelniami wyższymi, tj. Uniwersytetem Warszawskim oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Ideą konkursu jest:
– szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu fizyki;
– propagowanie nauk ścisłych;
– aktywizacja miłośników nauk ścisłych poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.

Z naszej szkoły udział wzięło 9 osób:

  1. Jakub Denisiuk, kl. 2 J
  2. Mateusz Dołęgiewicz, kl. 2 AB
  3. Seweryn Glinko, kl. 2 AB
  4. Valadar Harelikau, kl. 2 C
  5. Jakub Kłoczko, kl. 4 C
  6. Emil Krawczuk, kl. 2 J
  7. Michał Leżanka, kl. 4 A
  8. Kacper Pietruczuk, kl. 2 C
  9. Rafał Rakieć, kl. 2 C

Eliminacje odbyły się 3 marca 2021 w formie testu online. Niestety, pech chciał, że jakiś błąd systemu uniemożliwił wyświetlenie elementów graficznych do pytań, przez co nasi uczniowie nie mogli odpowiedzieć na kilka z nich. Mimo zgłoszenia problemu organizatorowi, nie udało się tego problemu rozwiązać i myślę, że to było przyczyną braku nagrodzonych (były wyniki 29 pkt, podczas gdy wyróżnienia zaczynają się od 30 pkt).

Małgorzata Olędzka