Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej 2018

AdminAktualności

W miniony wtorek (13 marca) biblioteka szkolna wypełniła się uczniami. Czternastu młodych ludzi zafascynowanych Psalmami, Listem do Galatów i Listem do Filipian przystąpiło do Konkursu Wiedzy Biblijnej. Już 1400 szkół ponadgminazjalnych włączyło się w to „biblijne dzieło”, wśród nich – Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku.

Najlepsi mają szansę na podjęcie studiów w trybie dziennym, bez egzaminów wstępnych na renomowanych uczelniach wyższych. Czekają na nich również atrakcyjne nagrody, takie jak pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu czy Wilna, upominki książkowe i wiele innych. Jednak największą nagrodą jest spotkanie z Żywym Słowem Bożym i możliwość dzielenia się nim we wspólnocie młodych ludzi, którzy nie tracąc niczego ze swego młodzieńczego entuzjazmu, opowiadają się po stronie Ewangelii. Wielu z nich, poprzez tą inicjatywę, spotyka się z Biblią bliżej po raz pierwszy. W etapie diecezjalnym, który odbędzie się 18 kwietnia udział weźmie Ignacy Sułkowski. W części szkolnej zdobył 67 punktów. Opiekunem naukowym Ignacego jest Ks. Mirosław Stankiewicz.

Bogumił Dziedziul