Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

RedaktorAktualności

Do etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dostali się następujący uczniowie naszej szkoły: Angelika Szybańska z kl. I hT oraz Eryk Oskar Kmita z kl. II epT. Etap diecezjalny odbędzie się 21 kwietnia br. w formie online. Zakres tematyczny XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej (rok szkolny 2020/2021) obejmuje Księgę Ezechiela oraz Ewangelię według św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć.
„Poczuj radość Ewangelii” – to wezwanie przyświeca organizatorom Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Dotychczas na nasze zaproszenie odpowiedziało 500 000 uczestników z 1500 szkół ponadpodstawowych. Liczne świadectwa wskazują, że przez ponad 20 lat konkurs biblijny uformował wiele osób, które swoje życie oparły na Ewangelii (więcej na OKWB.pl).