Olimpiada Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce „EDU-ELEKTRA” – etap okręgowy

RedaktorAktualności

"EDU-ELEKTRA" - slajd

W dniu 3 marca 2023 r. na terenie naszej szkoły rozegrane zostały zawody okręgowe I edycji Olimpiady Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce „EDU-ELEKTRA”. W trzech grupach zawodowych: 'Elektrotechnika’, 'Odnawialne źródła energii’ oraz 'Chłodnictwo i klimatyzacja’ rywalizowało 17 uczniów z pięciu szkół. Gościliśmy młodzież z Olsztyna, Giżycka, Wysokiego Mazowieckiego i II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Nasza reprezentacja liczyła 7 uczniów i była najliczniejsza. Komisji okręgowej przewodniczył wykładowca Politechniki Białostockiej, absolwent Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku sprzed dekady, p. Krzysztof Dmitruk.

W ramach integracji rówieśników z jednej, a mimo wszystko konkurentów z drugiej strony, uczniowie ZSE, po słodkiej gościnie, oprowadzili gości po całej szkole. Opinie ze strony przyjezdnych były jednoznaczne – byli zachwyceni wyposażeniem i klimatem wypełniającym budynek białostockiego Elektryka.

Finał tegorocznej „EDU-ELEKTRY” rozegrany zostanie 15 kwietnia w Poznaniu. Liczymy na to, że znajdą się w nim nasi reprezentanci, czego im serdecznie życzymy.