Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

RedaktorAktualności

To był naprawdę dobry czas na refleksję nad własnym powołaniem, wyborem drogi życiowej i modlitwę o udaną maturę.

Wyjechaliśmy 4 października 2019 r. o godzinie 6.00 po wspomnieniu Krzysztofa Góryńskiego, ucznia naszej szkoły, który zginął tragicznie w wypadku pod Jeżewem. Podróż przebiegła pomyślnie i w porze obiadowej byliśmy już w Częstochowie. Po smacznym obiedzie udaliśmy się do bazyliki, aby wziąć udział w koronce do Miłosierdzia Bożego oraz wysłuchać konferencji. Następnie przeszliśmy zaledwie kilka metrów do kaplicy cudownego obrazu, aby modlić się różańcem. To była medytacyjna modlitwa z rozważaniami przeznaczonymi specjalnie dla nas. Po spotkaniu z Matką Bożą mieliśmy czas na sakrament pokuty i pojednania. O godzinie 17.00 rozpoczęła się msza święta, na którą przybył bp. Henryk Ciereszko.

Nie byłaby to pielgrzymka z diecezji białostockiej, gdybyśmy nie odtańczyli belgijki na parkingu. Po krótkim odpoczynku, rozluźnieniu i czasie na kolację udaliśmy się na jasnogórskie wały. Tam uczestniczyliśmy w przepięknym nabożeństwie drogi krzyżowej. Wały jasnogórskie zapłonęły naszymi lampionami a z głośników popłynęły pasyjne pieśni. Stacja po stacji schodziliśmy w głąb naszych serc, szukając w nich dialogu z Chrystusem, naszym Zbawicielem.  Pielgrzymkę zakończyliśmy udziałem w apelu jasnogórskim, jeszcze raz spoglądając głęboko w matczyne, zatroskane oczy Maryi.

To był naprawdę dobry czas na modlitwę w intencjach maturzystów oraz wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły.

Bogumił Dziedziul

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z pielgrzymki: https://drive.google.com/folderview?id=1nF9k6uFlEyto9gddY4htDAhqd0jZpq3K