Pierwszy szkolny Turniej Rummikub z okazji Dnia Niepodległości

RedaktorAktualności

Dyrektor ZSE Anna Niczyporuk z organizatorką turnieju Renatą Ostapczuk

13 listopada mgr Renata Ostapczuk przy wsparciu Komisji Matematyki zorganizowała pierwszy szkolny Turniej Rummikub z okazji Dnia Niepodległości. W turnieju wzięło udział 32 uczniów naszej szkoły ze wszystkich poziomów nauczania.

Rozgrywki toczyły się zgodnie z zasadami turniejowymi. Przeprowadziliśmy 3 tury po 3 rundy każda. Pod koniec emocje sięgały zenitu, ponieważ do ostatniej rozgrywki nie było wiadomo, kto, po raz pierwszy, zdobędzie złotą statuetkę.

Turniej wygrała Maja Czajkowska z kl. 1 it, drugie miejsce zajął Szymon Szugzda z kl. 4 ht, a trzecie Szymon Ostasiewicz z kl. 5 gpt. Cała pierwsza trójka zdobyła po 5 dużych punktów (czyli każdy wygrał pięć z dziewięciu rozgrywek); o zwycięstwie zadecydowały małe punkty: Maja zdobyła ich aż 481!

Nagrody ufundowała Rada Rodziców, statuetki Pani Dyrektor a słodkości Komisja Matematyki.

Kolejny turniej odbędzie się w marcu. Już można zacząć trenować :).