Prezentacja najlepszej niesamowitej maszyny i prac z konkursu EL-ROBO-MECH

AdministratorAktualności

W dniach 2 kwietnia oraz 4 kwietnia 2019 r. odbyły się w auli szkolnej spotkania z uczniami, którzy odnieśli sukcesy w konkursach „Niesamowita maszyna” i „EL-ROBO-MECH”. Zaprezentowali oni swoje prace kolegom i koleżankom z wybranych klas Technikum Elektrycznego.

Najlepszą „niesamowitą maszyną” okazał się „Bulbulator”, będący efektem współpracy uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych i Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku w drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez Politechnikę Białostocką. Miejsce I, nagrodę w wysokości 5 tys. złotych oraz prawo do podjęcia studiów stacjonarnych na wybranym kierunku studiów na Politechnice Białostockiej, zdobyła drużyna Team DYNKS: Jakub Tymiński, Konrad Hryniewicki z kl. IV DT z ZSE i Jakub Fluda z ZSM. Ich opiekun – p. Ryszard Omieliańczyk – otrzymał nagrodę w wysokości 500 zł.

Uczniowie ZSE – zwycięzcy IV edycji konkursu El-Robo-Mech – z prawem do studiowania na Wydziale Mechanicznym lub Elektrycznym Politechniki Białostockiej zajęli miejsca II, III i V.

Miejsce II: Krzysztof Piotrowski z kl. II DT zaprezentował „Rower dla niepełnosprawnych”.

Miejsce III: Krzysztof Hubert Pacek z kl. III CZ, Jakub Chmielewski oraz Jakub Semborski z kl. IV DT zaprezentowali „Maszynę badającą wady postawy – skrzywienia kręgosłupa”.

Miejsce V: Jakub Werykowski i Hubert Taudul z kl. I ET zaprezentowali „Komputerowy system do wytwarzania filamentu z tworzywa PET”.

Gratulujemy tych sukcesów i życzymy kolejnych.
Zachęcamy do brania udziału w konkursach.