Puszczańskie opowieści

AdminAktualności

W sobotę 21 października uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego wybrali się na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek na sztukę „Puszczańskie opowieści”. Przedstawienie o tajemniczym tytule jest projektem muzycznym, który narodził się ze współpracy niezależnej grupy teatralnej Kooperacja Flug oraz Białostockiego Teatru Lalek.

W trakcie spektaklu słuchaliśmy koncertu i podziwialiśmy grę teatralną aktorów snujących tajemnicze opowieści w samym sercu puszczy. Teksty piosenek zostały oparte o legendy i opowiadania spisane przez Waldemara Sieradzkiego – wieloletniego nadleśniczego Puszczy Białowieskiej oraz Puszczy Knyszyńskiej. Opiekę artystyczną sprawował i napisał teksty piosenek Michał Jarmoszuk.

W rolach głównych wystąpili: Urszula Chrzanowska, Daniel Lasecki, Mateusz Smaczny, Michał Jarmoszuk (głos), Cezary Jabłoński, Michał Karwowski.

Po spektaklu był czas na wymianę wrażeń i odczuć rodzących się w trakcie oglądania sztuki. Uczniowie byli zachwyceni muzyczną stroną widowiska, dzięki której przenieśli się na chwilę do baśniowej krainy puszczy.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali i towarzyszyli w odbiorze dzieła teatralnego: panie Dorota Gierałtowska i Anna Rutkowska oraz pan Konrad Kondrat.