Spektakl Skłodowska Radium Girl

AdminAktualności

W niedzielę 14 stycznia młodzież z Zespołu Szkół Elektrycznych udała się do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki na nowy spektakl teatru Papahema. Przedstawienie zatytułowane było: ,,Skłodowska. Radium Girl”. Biografia Marii Skłodowskiej-Curie potraktowana w nim została w nowatorski sposób. Artyści w dynamiczny i groteskowy sposób przybliżyli bogaty w paradoksy fenomen zjawiska, jakim jest życie i praca naukowa noblistki. Młodzież była pod wrażeniem gry aktorskiej oraz choreografii. Spektakl wyreżyserowała Agata Biziuk, która jest też autorką tekstów. Uczniowie zwrócili uwagę na multimedialne projekcje, które przygotował Patryk Bychoski. W rolach głównych wystąpili: Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel.

Wyjście do teatru zorganizowały i sprawowały opiekę nad młodzieżą pani Dorota Gierałtowska i Urszula Godlewska.