„Spotkaj się z Niemieckim” w Białymstoku

RedaktorAktualności

Uczniowie - spotkaj się z niemieckim

Młodzież klas pierwszych z naszej szkoły w dniu 21 września br. uczestniczyła w niecodziennej imprezie plenerowej promującej język niemiecki pt. „Spotkaj się z Niemieckim. Live Events mit Deutsch”. Organizatorem spotkania był Instytut Goethego w Warszawie. Spotkanie z przedstawicielami Instytutu, a także Ambasady Niemiec w Polsce odbyło się w Epi-Centrum Nauki przy ul. Słonecznej 1 w Białymstoku.

Zaproszeni goście w różnorodny sposób zachęcali młodych ludzi do nauki języka naszych zachodnich sąsiadów – poprzez przygotowaną bajkę w języku niemieckim, quiz, gry, zabawy, zadania do wykonania oraz inne atrakcje. Niewątpliwym zaskoczeniem dla młodzieży była obecność rodowitych mieszkańców Niemiec oraz możliwość bezpośredniego kontaktu językowego z nimi.

W evencie wzięli liczny udział uczniowie szkół podstawowych i średnich. Opiekę nad naszą młodzieżą sprawowało trzech nauczycieli: p. Zofia Gajewska, p. Jolanta Dawidziuk oraz p. Anna Rutkowska. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.