Spotkanie informatyczne

AdminAktualności

27 marca 2018 roku, w ramach preorientacji zawodowej, gościliśmy w auli szkolnej przedstawicieli białostockich firm informatycznych, Podlaskiego Klastra IT Infotech oraz Politechniki Białostockiej.

Swoje prezentacje przedstawili:
–       Adam Kamiński- Przewodniczący Klastra,
–       Marek Dajnowski i Marcin Zubrycki z Instapage Poland,
–       Urszula Wnuszyńska i Michał Bogacewicz z Transition Technologies S.A. Białystok,
–       Marek Korch z Agencji Interaktywnej Infinity Group,
–       Karol Przybyszewski z Incepton,
–       Paweł Tadejko z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej.

Prelegenci przedstawili profile działalności i charakterystykę swoich firm, opowiedzieli o nowych technologiach które wdrażają oraz o szansach jakie stwarzają absolwentom kierunków technicznych.

Poruszone zostały tematy lokalnego rynku pracy w branży IT, nauki programowania i innych pożądanych kompetencji. Uczniowie mogli dowiedzieć się jakich narzędzi i technologii używają prezentowane firmy, jak wygląda praca programisty, jakie kompetencje poszukiwane są na rynku pracy oraz jakie możliwości pracy i rozwoju daje lokalny rynek branży IT.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas trzecich i czwartych Technikum Elektrycznego, którzy uczą się w zawodzie technik informatyk. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali wystąpień, a po zakończonej konferencji mieli też okazję zdobyć więcej informacji i wyjaśnień w trakcie luźnych rozmów z prelegentami.

Dziękujemy za możliwość udziału w tak ciekawym spotkaniu.