Spotkanie muzyczno-poetyckie

RedaktorAktualności

Zdjęcie grupowe

,,Śniła się zima…” – pod takim hasłem odbyło się w piątek 10 marca w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku spotkanie muzyczno-poetyckie. Zebrani wysłuchali poezji, muzyki i obejrzeli fotografie, wykonane przez pana Andrzeja Miecznika, ukazujące zimowe krajobrazy. Najpierw w refleksyjny nastrój wprowadził nas pan Bogumił Dziedziul utworem Roberta Kasprzyckiego ,,Zapiszę śniegiem w kominie”. Potem słyszeliśmy poezje Adama Mickiewicza, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Jana Kochanowskiego.

Następnie swoje talenty muzyczne zaprezentowali uzdolnieni artystycznie uczniowie, którzy przygotowywali się pod kierunkiem pani Aleksandry Kłos-Staszewskiej. Koncepcję i scenariusz spotkania opracowała pani Dorota Gierałtowska, realizując innowację ,,Cybernauci w świecie sztuki”, która ma na celu szerzenie idei bezpośredniego kontaktu z muzyką, poezją i fotografią.