Spotkanie Rady Młodzieżowej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

RedaktorAktualności

Pani Beata Zadykowicz przy mównicy, za Nią stoi P. Agnieszka Kucharczyk.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku pod opieką pani Anny Rutkowskiej 31 marca 2025 r. po raz kolejny uczestniczyli w spotkaniu Rady Młodzieżowej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, które otworzyła Pani Beata Zadykowicz – Kierownik Działu Edukacji KP.

Młodzież wysłuchała niezwykle interesującego, wzbogaconego bogatą prezentacją multimedialną, wystąpienia Pani Agnieszki Kucharczyk pt. „Happy food” – co jeść, by mieć energię, koncentrację i wspierać zdrowie psychiczne? Wykład zrodził w młodych ludziach liczne pytania, które chętnie zadawali, uzyskując wyczerpujące odpowiedzi. Do dyskusji włączył się też Emil Podurgiel – uczeń kl. 3 et.

Kolejnym punktem był panel dyskusyjny przedstawicieli szkół pt. Czy klasyka jest nadal aktualna? Prowadzący go Pan dr Grzegorz Kowalski barwnie opowiadał o literaturze, badaniach naukowych, nowoczesnych formach książek i sposobach ich analizowania, literackich sporach oraz swojej pasji – epoce romantyzmu. Zachęcił młodzież do podjęcia dyskusji, podsuwając kilka pytań: czy lektury szkolne są ciekawe i ważne? Które klasyczne dzieła warto dziś czytać? Czy język starych książek utrudnia ich odbiór? Uczestnicy spotkania włączali się do rozmowy, dzieląc się swoimi przemyśleniami i propozycjami zmian, które można byłoby wprowadzić, m.in. w liście lektur.

Organizatorzy spotkania tradycyjnie zadbali o wspaniałą atmosferę, czas na wymianę doświadczeń oraz integrację przy słodkim poczęstunku.