Spotkanie w Książnicy Podlaskiej

RedaktorAktualności

Prelekcja - uczestnicy

W dniu 18 października 2021 roku w głównej siedzibie biblioteki publicznej w Białymstoku odbyło się kolejne spotkanie Rady Młodzieżowej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Licznie uczestniczyli w nim młodzi ludzie z różnych szkół średnich Podlasia, także z Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku. Naszą placówkę oświatową reprezentowało pięciu członków Rady: Barbara Bujwicka i Dawid Sidorowicz z kl. 4 fT, Anna Jamiołkowska z kl. 4 iT oraz Damian Kulesza i Łukasz Tomaszek z kl. 3 gT wraz z opiekunem – Panią Anną Rutkowską.

Uczestników powitały Dyrektor Książnicy Podlaskiej – Pani Beata Zadykowicz oraz kierownik Biblioteki Powiatu Białostockiego – Pani Małgorzata Rokicka-Szymańska. Następnie Pan Tomasz Filipowicz, pracownik Działu Promocji, w nietuzinkowy sposób przedstawił działania skierowane do młodzieży, podejmowane przez Książnicę Podlaską, a Pan Jan „Johnny” Wyspiański zaprezentował temat: „Planszówki – korzyści z grania dla twojego umysłu i ciała”, prezentując przykładowe gry planszowe i gorąco zachęcając do spędzania czasu i lepszego poznawania się przy tej rozrywce. Kolejnym punktem programu było krótkie, ale treściwe wystąpienie Basi Bujwickiej, która pełni funkcję Prezesa Rady Młodzieżowej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

Spotkanie zwieńczyły miłe rozmowy przy kawie i herbacie. Młodzież jest bardzo zadowolona z możliwości integracji w Książnicy. Oczekuje już na kolejne spotkanie, które zaplanowane jest na marzec 2022 roku.