Spotkanie z funkcjonariuszami z KMP – doradztwo edukacyjno-zawodowe

RedaktorAktualności

Przedstawiciele KMP - 2 kobiety i mężczyzna

W ramach doradztwa edukacyjno-zawodowego dnia 24 października w auli ZSE odbyło się spotkanie klas maturalnych z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji – asp. szt. Martą Kurcewicz, sierż. Katarzyną Kalisz i asp. Mariuszem Chomickim, którzy pełnią służbę jako dzielnicowi w Komisariacie nr 2 w Białymstoku.

Policjanci przedstawili młodzieży ZSE możliwości rozwoju kariery w szeregach policji. Asp. szt. M. Kurcewicz wyjaśniła krok po kroku procedurę rekrutacyjną i grupy zaszeregowania w policji wraz z uposażeniem. Ponadto asp. M. Chomicki pokazał uczniom jak działa Krajowa mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, na którą każdy może nanieść zagrożenie. Zostanie ono zweryfikowane a następnie, jeżeli będzie potwierdzone, zlikwidują je funkcjonariusze KMP.

Policjancji polecili równiez aplikację na telefon Moja Komenda, ułatwiającą odnalezienie dzielnicowego przypisanego do naszego rejonu. Pod koniec spotkania uczniowie skorzystali z możliwości zadawania pytań, by dowiedzieć się m.in., że umiejętności informatyczne są bardzo doceniane w policji.

Więcej informacji na temat potrzebnych dokumentów i procedury rekrutacyjnej można uzyskać na stronie: www.bialystok.policja.gov.pl w zakładce rekrutacja.