Spotkanie z przedstawicielami PKP TELKOL sp. z o.o.

RedaktorAktualności

Pan Roman Kuczaba przy mikrofonie - wita gości. Obok stoją Pani Marta i Pan Michał.

W dniu 27.04.2026 r. w auli Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 w Białymstoku odbyło się spotkanie uczniów klas drugich i trzecich pod opieką nauczycieli z przedstawicielami PKP TELKOL sp. z o.o. Należąca do Grupy PKP S.A. spółka świadczy specjalistyczne usługi telekomunikacyjne i utrzymaniowe dla sektora kolejowego.

Dyrektorzy PKP TELKOL sp. z o.o. (Pan Michał Kozłowski – Dyrektor Biura Techniki oraz Pani Marta Bagnicka-Wojno – Wicedyrektor Biura Techniki) przedstawili zakres działalności firmy, obejmujący utrzymanie:

· linii telekomunikacyjnych kablowych miedzianych, światłowodów, napowietrznych;

· urządzeń telekomunikacji przewodowej, radiokomunikacyjnych i specjalnych – głównie związanych z prowadzeniem ruchu pociągów;

· systemów dynamicznej informacji podróżnych.

Spółka świadczy usługi operatorskie (dzierżawę łączy analogowych) oraz usuwanie kolizji z istniejącą telekomunikacyjną infrastrukturą kolejową. Oferuje ponadto usługi budowlane i remontowe w zakresie projektowania i wykonawstwa systemów telekomunikacyjnych i infrastruktury teletechnicznej.

Uczniowie zostali zapoznani z zasadami praktyk zawodowych, ich programem oraz przebiegiem zajęć praktycznych. Mieli także okazję wzięcia udziału w dotyczącym kolejnictwa konkursie z nagrodami.

Firma PKP TELKOL jest zainteresowana długofalową współpracą w zakresie prowadzenia praktyk zawodowych dla uczniów naszej szkoły.