Spotkanie z przedstawicielami Związku Sybiraków w Białymstoku – 19.10.2017 r.

AdminAktualności

W dniu 19 października  2017 r. w auli Zespołu Szkół Elektrycznych odbyło się spotkanie przedstawicieli Związku Sybiraków w Białymstoku z uczniami naszej szkoły. Zaproszeni goście zaprezentowali nam swoje wspomnienia związane z tragicznymi przeżyciami podczas wywózki na Syberię i do Kazachstanu oraz pobytem na „nieludzkiej ziemi” w latach 1939-1945.

Mimo upływu prawie 80 lat od tamtych wydarzeń, nasi goście nie kryli wzruszeń, opowiadając o tragedii zarówno osobistej, jak i innych mieszkańców Podlasia. Uczniowie mogli w ten sposób poznać świadków i uczestników wydarzeń tak głęboko wpisanych w martyrologię narodu polskiego podczas II wojny światowej, świadków, którzy byli bardzo wdzięczni za zaproszenie do szkoły i możliwość podzielenia się doświadczeniem swojego życia z młodym pokoleniem.