Sprawozdanie z regionalnego konkursu E(x)plory

RedaktorAktualności

W dniu 24.05.2019 r. uczniowie i absolwenci ZSE udali się na regionalny konkurs E(x)plory, który w tym roku odbywał się w Łodzi w Bionanoparku technologicznym. Sponsorami nagród był wspomniany Bionannopark oraz Urząd Miasta Łodzi. W konkursie wzięli udział uczniowie, prezentując następujące projekty:

 • Dot-Mouse, czytnik dla niewidomych:
  • Michał Wądołowski
  • Arkadiusz Murawski
 • Skaner USG do diagnostyki kręgosłupa
  • Krzysztof Pacek
  • Jakub Chmielewski
  • Jakub Semborski
 • Zespół OMNImote – pilot do zarządzania budynkiem:
  • Bartosz Adamczuk
  • Kajetan Zarzycki
 • Rower trójkołowy dla niepełnosprawnych:
  • Krzysztof Piotrowski
 • Separator amplitudowy z regulowanym napięciem
  • Michał Klepacki
  • Adam Michalik
  • Dawid Kużbiel

Uczniów wspierali opiekunowie:

 • Piotr Golonko
 • Irena Osiak
 • Anna Niczyporuk

Uczniowie walczyli o miejsca w finale Konkursu Naukowego E(x)plory. Akredytacje do kolejnego etapu otrzymało 7 projektów, w tym jeden z ZSE pt. „Przystosowanie roweru trójkołowego dla osób niepełnosprawnych intelektualnie – zdalnie sterowany rower rehabilitacyjny” Krzysztofa Piotrowskiego, ucznia 2 klasy Technikum Elektrycznego.

Finał Konkursu Naukowego E(x)plory odbędzie się w dniach 23-25 października 2019r. Tradycyjnie gospodarzem wydarzenia będzie Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni.