Strefa kibica w kinie Elektryk (odsłona piąta, ostatnia?… NIE!)

RedaktorAktualności

Finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 - strefa kibica w kinie Elektryk - uczestnicy przed wejściem do kina

O wydarzeniu

Za nami finał Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022. 18 grudnia reprezentacja Francji zmierzyła się piłkarzami z Argentyny. Tradycyjnie najważniejsze wydarzenia sportowe mogliśmy śledzić wspólnie dzięki strefie kibica w Kinie Elektryk. Tym razem kibice z Elektryka również nie zawiedli. Rodzinna atmosfera i gorący doping stały się już znakiem rozpoznawczym naszych spotkań. Niezapomniane przepyszne świąteczne pierniczki przygotowane przez kilkuletnią kibickę Kornelię (kto nie skosztował, niech żałuje) były wisienką na torcie futbolowej uczty.

O meczu

Nie bez powodu pojawiło się tu określenie ‘futbolowa uczta’. Mecz stał na poziomie godnym finału mundialu. Było wszystko, co najważniejsze w futbolu: dramaturgia, nagłe zwroty akcji, wirtuozerskie indywidualne zagrania, genialne akcje zespołowe, dogrywka, rzuty karne, szczęśliwe zakończenie dla jednych i dramat drugich. Scenariusze pisane przez futbolowe życie byłoby trudne do wymyślenia nie tylko przez twórców telenowel, ale też topowych scenarzystów kina akcji. Futbol jest piękny.

Z kronikarskiego obowiązku należy nadmienić, że mistrzostwo świata zdobyła reprezentacja Argentyny po konkursie rzutów karnych.

O mistrzu świata

Niezależnie od tego, kto wygrał mundial, dla nas mistrzami świata są wszyscy uczestnicy naszych wspólnych spotkań w strefie kibica. Byliście bez wątpienia najlepszą drużyną tych mistrzostw. Dzięki Wam przeżyliśmy niezapomniane chwile. Dziękujemy!

O końcu strefy kibica

I to jest już koniec. Czyżby? Wszak za chwilę Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej, mecze eliminacyjne do Mistrzostw Europy, rusza Ekstraklasa z meczami Jagiellonii. A zatem, może by tak…?

Pozdrawiamy
Anna Rutkowska
Wiesław Gabrel