Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

RedaktorAktualności

Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Z ogromną satysfakcją informujemy, iż dwaj nasi uczniowie zdobyli tytuł laureata XLVI edycji OOWEE. Łukasz Forenc z kl. 4 cpt zdominował swoich rywali i zdecydowanie wygrał zawody w grupie 'Elektronika’, natomiast Valadar Harelikau z kl. 4 ct zajął piąte miejsce w grupie 'Elektronika medyczna’. Pozostała trójka: Kacper Pietruczuk z kl. 4 ct, Dominik Kruszewski z kl. 2 ct i Bartosz Krawiel z kl. 4 cpt uzyskali również satysfakcjonujące wyniki, lecz zabrakło im dosłownie po punkcie, aby przywieźć tytuł finalisty.

Zawody rozegrane zostały w dniach 23-24 lutego br. w Jarosławiu, urokliwym miasteczku na Podkarpaciu. Pierwszego dnia uczniowie rywalizowali, wykonując dwa zadania praktyczne, a drugiego dnia prezentowali zagadnienia finałowe.

Podróż docelową, jak również czas wolny od zawodów, uczestnicy wyjazdu wykorzystali na zwiedzanie ciekawych zakątków związanych z historią Polski. Drohiczyn, Góra Grabarka, Lublin, Zamość, Łańcut, Jarosław, Przemyśl i Leżajsk – tylko i aż tyle w trzy dni, mimo niesprzyjającej pogody.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu unijnego „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”.

Link do relacji organizatora: https://liblink.pl/IlalU5RdIk