Sukces – uczeń naszej szkoły Jakub Denisiuk wśród najlepszych młodych elektryków w Polsce!

AdministratorAktualności

Sukces - Uczeń naszej szkoły Jakub Denisuk wśród najlepszych młodych elektryków w Polsce!

Miło nam poinformować, że Jakub Denisiuk uczeń klasy IV JT Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku zajął prestiżowe III miejsce w finale konkursu Skills Poland 2022 w konkurencji Instalacje elektryczne. Finał odbył się w dniach 23-25.11.2022 r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku. Podczas zmagań uczestnicy wykonywali zaawansowane instalacje elektryczne, pomiary elektryczne i programowania sterownika PLC.

Przygotowanie i opiekę merytoryczną nad uczniem sprawował nauczyciel mgr inż. Marek Szyfman.

Obu panom serdecznie gratulujemy!!!

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills. Są to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.