Uczniowie ZSE w Galerii Arsenał

RedaktorAktualności

Galeria Arsenał w Białymstoku aktualnie oferuje do zwiedzania wystawę „Do zobaczenia po rewolucji – wystawa na 100-lecie Bauhausu” oraz udział w interesujących warsztatach SEPPO. Z tej propozycji skorzystali uczniowie ZSE pod opieką p. Zofii Gajewskiej 28.11.2019 r. (kl. 1 cT i 1 iT) i  29.11.2019 r. (kl. 2 bT), którzy mieli okazję uzyskać informacje na temat działalności najważniejszej awangardowej uczelni artystycznej XX wieku, założonej przez architekta Waltera Gropiusa w 1919 r. w Weimarze (Niemcy).

Rewolucyjne założenia szkoły Bauhausu były stosowane na całym świecie  W Białymstoku działali także sprowadzeni z Berlina architekci, którzy inspirowali się zasadami tej szkoły. Ciekawostką jest, że architektura podziwianego kościoła św. Rocha została utrzymana w charakterze „estetyki modernizmu” – wpływów szkoły Bauhausu.

W trakcie warsztatów uczniowie korzystali z platformy gier edukacyjnych SEPPO, dzięki której w aktywny sposób doświadczali niektórych założeń szkoły Bauhausu. Były to m.in. ćwiczenia gimnastyczne przed każdymi zajęciami, zbudowanie miasteczka z klocków, zabawa z teatrem cieni.