VI sezon akcji „Cyfrowy Patrol” właśnie się rozpoczął

AdminAktualności

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku w dniu 28 września 2017 r. przeszli szkolenie, po którym będą wspierać białostoczan w rozwiązywaniu problemów z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej. W tym roku szkolnym do akcji i przeszkolenia zgłosiło się 14 uczniów:

klasa 2 aT:

 1. Michał Beczko
 2. Adrian Brzozko
 3. Karol Dziurdzia
 4. Filip Gierasimczuk
 5. Damian Grzegorczuk
 6. Dawid Kiersnowski
 7. Konrad Łuczaj
 8. Mateusz Niemcynowicz
 9. Patryk Pacewicz
 10. Tomasz Popławski
 11. Filip Rybiński
 12. Rafał Trochimczyk

klasa 3 dT:

 1. Jakub Chmielewski

klasa 2 cZ:

 1. Krzysztof Pacek

Teoretyczne i praktyczne szkolenie dla młodzieży przeprowadzili specjaliści z Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Białymstoku, między innymi nasz nauczyciel Pan Sławomir Dudek. Uczniów na początku szkolenia powitała Pani Anna Zaremba, Dyrektor Delegatury UKE w Białymstoku, a na zakończenie szkolenia wręczyła uczestnikom kursu zaświadczenia i identyfikatory.

Po uzyskaniu zaświadczenia o odbytym szkoleniu uczniowie Elektryka we współpracy z Urzędem Komunikacji Elektronicznej będą pomagać osobom starszym i samotnym: ustawić antenę, przestroić dekoder DVB-T, ustawić programy w tunerze według życzenia zgłaszającego itp. Dla młodzieży jest to również pożyteczne doświadczenie, gdyż uczą się kontaktów z potencjalnym klientem.

Cyfrowy Patrol w roku szkolnym 2016/2017 pomógł 85 osobom, które zgłaszały różne problemy.

Jeżeli ktoś zechce skorzystać z pomocy Cyfrowego Patrolu, powinien skontaktować się telefonicznie z:

– Zespołem Szkół Elektrycznych w Białymstoku, tel. 85 651 20 93

– Delegaturą UKE w Białymstoku, tel. 85 657 83 10