W poszukiwaniu siebie…

RedaktorAktualności

Młodzież Podlasia podczas 2-godzinnych warsztatów pt. „W poszukiwaniu siebie. Podroż w rodzinną przeszłość” zgłębiała własną historię rodzinną, rozpoczynając od historii nadania imienia. Warsztaty odbyły się 8 października br. w Zespole Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Poprowadziła je p. Katarzyna Droga – specjalistka od historii rodzinnej, dziennikarka, pisarka, która gościła w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym z wykładem.

Młodzi Podlasianie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie dzieląc się z kolegami własnym doświadczeniem. Z uwagą słuchali interpretacji podanych historii przez zaproszonego Gościa, a także zadawali pytania. Przy okazji dowiedzieli się, w jaki sposób koledzy są nazywani przez rodzinę czy przyjaciół, jakie formy swoich imion lubią najbardziej, a których nie akceptują. Pani Katarzyna jako znawca tematu merytorycznie wyjaśniała wszystkie pojawiające się w rodzinnych historiach meandry.

Warsztaty były jednym w działań zaplanowanych w zadaniu publicznym „Kulturalni Podlasianie”, za którego realizację odpowiada Stowarzyszenie Przyjaciół „ELEKTRYKA”  w Białymstoku. Zadanie dofinansowane jest z budżetu Województwa Podlaskiego.

regulamin_warsztatow