Wiosenny koncert orkiestry

RedaktorAktualności

Orkiestranci po koncercie w postawie stojącej

11 czerwca 2024 r. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku pod dyrekcją Pana Leszka Szymczukiewicza wystąpiła w auli nowego gmachu CKZ Nr 1 w Białymstoku. Licznie zgromadzoną publiczność powitała Pani Anna Niczyporuk – dyrektor szkoły; w roli konferansjera wystąpił natomiast Pan Adrian Roszkowski.

Na wiosenny koncert, odnoszącej liczne sukcesy w kraju i za granicą, orkiestry przybyli jej funi – społeczność szkolna, sympatycy i przyjaciele Elektryka, rodziny orkiestrantów, miłośnicy muzyki wykonywanej na żywo przez orkiestry dęte.

Orkiestra zaprezentowała się w bogatym i jednocześnie różnorodnym repertuarze. Koncert urozmaiciły występy dwóch solistów oraz trzech perkusistów. Do czynnego udziału zostali zachęceni też uczestnicy. Okazją ku temu stały się piosenki Maryli Rodowicz.

Wiosenny koncert bardzo spodobał się melomanom, o czym świadczyły 3 bisy.