Wycieczka zawodoznawcza przyszłych elektryków

RKAktualności

Dzięki współpracy Elmont Grupa w dn. 16 października 2020 r. młodzież naszej szkoły z kl. II JT i III JT udała się na wycieczkę do Lewkowa Starego.

Z relacji jednej z uczestniczek wycieczki:
„Zobaczyliśmy dość dużą stację transformatorową 110/15 kV, która jest już oddana do użytku. Nie mogliśmy wejść za ogrodzenie, aczkolwiek nasz przewodnik ciekawie opowiedział o tym, co zobaczyliśmy i chętnie odpowiadał na nasze wszystkie pytania. Następnie udaliśmy się do naszego docelowego miejsca wycieczki czyli farmy fotowoltaicznej. Większość z nas nie miała wcześniej okazji być tak blisko paneli fotowoltaicznych, które zrobiły na nas spore wrażenie. Przewodnik pokazał nam również budynek gdzie zbiera się wszystkie przewody od paneli w jedno miejsce, gdzie można nimi trasować, puszczając je na transformatory i dalej do stacji, którą widzieliśmy na samym początku.”

Dziękujemy za możliwość udziału w takim wyjeździe.

Wycieczka zorganizowana została dzięki realizacji przez Stowarzyszenie Przyjaciół Elektryka we współpracy z ZSE projektu pn. „Aktywna edukacja zawodowa w Elektryku”, współfinansowanego ze środków województwa podlaskiego.