X EDYCJA „IT IN ENGLISH”

AdminAktualności

Dnia 29 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku odbyła się X Edycja Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego dla techników – „IT in ENGLISH – Technologia informacyjna w języku angielskim” organizowany pod honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Rektora Politechniki Białostockiej.

W konkursie wzięło udział 65 uczestników z 9 techników z województwa podlaskiego – ZS nr 2 w Grajewie, ZST im. Wł. Reymonta w Czartajewie, ZSZ im. E. Orzeszkowej w Sokółce, ZSZ w Wysokiem Mazowieckiem, ZSMiO nr 5 w Łomży, ZS Handlowo-Ekonomicznych w Białymstoku, ZSTiO z Oddziałami Integracyjnymi w Bisłymstoku, ZS Budowlano-Geodezyjnych w Białymstoku oraz ZSE w Białymstoku.

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu języka angielskiego w branży informatycznej, rozwiązując zadania testowe i otwarte na stanowiskach komputerowych.

W ramach wydarzenia nauczyciele j. angielskiego wzięli udział w warsztatach metodyczncych pt. „Creative teachers – creative students. Sposoby rozwijania myślenia kreatywnego z wykorzystaniem metod De Bono.”, które poprowadziała p. Katarzyna Walendziuk.

Po części konkursowej uczestnicy wysłuchali prelekcji, którą wygłosił dr inż. Tomasza Grześ z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej pt. „Jak zrobić własny mikroprocesor? Współczesne układy FPGA.” oraz mieli okazję zapoznać się z nowinkami technologicznymi Laboratorium Politechniki Białostockiej i Koła Robotyki ZSE.

Bezpośrednio po tej części wydarzenia zostały ogłoszone wyniki konkursu i miało miejsce uroczyste wręczenie nagród oraz dyplomów. Oprócz I, II oraz III miejsca, komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia za IV, V i VI miejsce. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe sfinansowane przez Radę Rodziców przy ZSE (dysk zewnętrzny 1TB/głośnik na Bluetooth/kartę podarunkową i kartę microSD 32GB), a każdy z uczniów otrzymał upominki przekazane dzięki uprzejmości władz Politechniki Białostockiej oraz karnety od sponsorów: Akademii Nauki, Jumper Parku, Parku linowego w Doktorcach, oraz escape room’u Osobliwy Dom Pana Adama.

 

WYNIKI „IT IN ENGLISH” 2018

I miejsce – Jakub Sienkiewicz (ZSTiO w Białymstoku)

II miejsce – Dawid Pietrzak (ZSE)

III miejsce – Konrad Żuk (ZS nr 2 w Grajewie)

I wyróżnienie – Adrian Zaręba (ZSMiO nr 5 w Łomży)

II wyróżnienie – Michał Poświatowski (ZSE)

III wyróżnienie – Grzegorz Gromko (ZSE) 

Gratulujemy!

 Rusiniak, E. Hajduczenia, M. Kwiecińska, A. Szulc

Organizatorzy „IT in English”

Patroni konkursu: bialystok.pl pb.edu.pl