XII Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku – sprawozdanie

AdminAktualności

W dniu 24 kwietnia 2018 r. na boisku sportowym Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku odbył się XII Wiosenny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Białegostoku. W turnieju wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne zaproszone przez organizatorów. Honorowy patronat nad turniejem objął Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski, patronat sportowy – Jagiellonia Białystok, natomiast patronat medialny sprawowało Radio Białystok i Kurier Poranny. Wśród honorowych gości znaleźli się m.in. Pani Edyta Mozyrska – Dyrektor Departamentu Kultury, Promocji i Sportu Miasta Białystok, a także piłkarze Jagiellonii Białystok: Rafał Grzyb – kapitan Jagiellonii Białystok oraz Bodvar Bodvarsson.

W turnieju uczestniczyło 6 drużyn, podzielonych na dwie grupy, w których toczyła się rywalizacja systemem „każdy z każdym”.

Grupa A: Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku, Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku.

Grupa B: Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku, Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku, Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku.

Do finału awansowali zwycięzcy grup, czyli ZS Budowlano-Geodezyjnych i V Liceum Ogólnokształcące. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 a zwycięzcami turnieju (po raz piąty z rzędu) zostali zawodnicy Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych.

Końcowa klasyfikacja:

I MIEJSCE – Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych im. Stefana Bryły w Białymstoku, którego trenerem jest Piotr Grzybko. Zwycięski zespół otrzymał puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Białegostoku, Pana Tadeusza Truskolaskiego oraz nagrody rzeczowe, w tym m.in. piłkę z podpisami zawodników Jagiellonii Białystok.

II MIEJSCE – V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku, trener: Karolina Grzybko. Drużyna otrzymała puchar oraz nagrody rzeczowe, w tym m.in. piłkę z podpisami zawodników Jagiellonii Białystok.

III MIEJSCE – Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, trener: Marcin Kasiuk. Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrody rzeczowe, w tym m.in. piłkę z podpisami zawodników Jagiellonii Białystok.

IV MIEJSCE – Zespół Szkół Zawodowych Nr 5 im. gen. Ignacego Prądzyńskiego w Białymstoku, trener zespołu: Andrzej Zięciak. Drużyna otrzymała pamiątkowy puchar.

V MIEJSCE – Zespół Szkół Technicznych im. Władysława Andersa w Białymstoku, trenerem zespołu jest Stanisław Baranowski.

VI MIEJSCE – Zespół Szkół Mechanicznych im. Św. Józefa w Białymstoku, trener: Marek Bezubik.

NAJLEPSZY ZAWODNIK: Dawid Werpachowski (V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku).

NAJLEPSZY BRAMKARZ: Dawid Jakoniuk (Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych)

KRÓL STRZELCÓW: Piotr Łupiński (V Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Białymstoku).

Sędzią turnieju był Marcin Jakubowski.

Zawodnicy i trenerzy otrzymali nagrody rzeczowe, w tym powerbanki, koszulki, kubki termiczne, ufundowane przez sponsorów turnieju: TOP Auto AREFIEW Krupniki, Credit Agricole, PKO LEASING Oddział Białystok, Salon Piłkarski SOCCER , Firma ELECTRUM Sp. z oo, Auto Idea Sp. z oo Mercedes – Benz Białystok oraz Jagiellonia Białystok SSA. A także materiały promujące Miasto Białystok, ufundowane przez Departament Kultury, Promocji i Sportu Miasta Białystok.

Odpowiedzialni za turniej byli nauczyciele wychowania fizyczneg: Emilia Łapińska, Tomasz Łaciński, Janusz Szeszko i Marcin Kasiuk.