Zaproszenie do udziału w warsztatach historycznych

RedaktorAktualności

Zdjęcie dawnego centrum Białegostoku na prezentacji podczas warsztatów historycznych, które odbyły się w szkole w IV 2023 r.

W ramach realizacji projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji” serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły klas 2-5 do udziału w warsztatach historycznych Pamiątka carskiej wizyty – album „Widoki miasta Białegostoku” z 1897 r. Poprowadzi je p. Wiesław Wróbel – pasjonat i popularyzator historii regionu, autor licznych publikacji książkowych i artykułów, Wicedyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej im. Jerzego Giedroycia w Białymstoku.

Zachęcamy szczególnie miłośników historii naszego miasta. Będzie to niepowtarzalna okazja do rozmowy, wymiany myśli, obejrzenia fotografii stolicy Podlasia z końca XIX wieku, pracy z historyczną mapą Białegostoku z 1910 r. i dyskusji o zmianach, jakie nastąpiły w mieście w ciągu stulecia.

Warsztaty odbędą się w szkole w dniu 27 września 2023 r. (środa) w godzinach 15.20-16.55 (I grupa 10-osobowa) i 17.00-18.35 (II grupa, również 10-osobowa) w miłej atmosferze, przy kawie i ciastkach.

O udziale w zajęciach decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. W warsztatach mogą wziąć udział uczniowie, którzy w tym czasie nie mają lekcji. Zapisy odbywają się w sali P09 u p. Anny Rutkowskiej.

Zapraszamy!