Rekomendacje dotyczące prowadzenia zajęć pozalekcyjnych w ZSE
w roku szkolnym 2022/2023 odpowiadających na potrzeby i zainteresowania uczniów
(na podst. art. 42 ust. 2 ustawy Karta Nauczyciela)
Rodzaj zajęć | Prowadzący/Opiekun |
Zajęcia sportowo – rekreacyjne: | |
Sekcja piłki nożnej (futsal). | Marcin Kasiuk |
Sekcja piłki siatkowej. | Marcin Brzeski |
Sekcja piłki koszykowej. | Emilia Łapińska |
Sekcja piłki ręcznej. | Janusz Szeszko |
Sekcja narciarstwa biegowego, sekcja pływacka. | Tomasz Łaciński |
Sekcja łyżwiarstwa szybkiego, tenis stołowy, szachy. | Mariusz Żamojtuk |
Sekcja lekkoatletyki. | Anna Wolańska, Robert Wajszczuk |
Sekcja siatkówki plażowej. | Sebastian Romańczuk |
Sekcja samoobrony. | Wojciech Zdanuczyk |
Inne zajęcia sportowo-rekreacyjne | nauczyciele wychowania fizycznego – w zależności od potrzeb i zainteresowania uczniów |
Inna zajęcia i koła zainteresowań w ZSE: | |
Szkolna Orkiestra Dęta. | dyrygent: Leszek Szymczukiewicz instruktor: Bernard Niezgoda, Wojciech Bronakowski |
Szkolne Koło Caritas. | Bogumił Dziedziul |
Rada Młodzieżowa Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. | Anna Rutkowska |
Funclub Jagiellonii Elektryk. | Anna Rutkowska, Wiesław Gabrel |
Propozycje zajęć w ramach grantów: | |
Koło informatyczne w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego (grant). | Rafał Michałowski, Przemysław Sienkiewicz |
Planowane rodzaje zajęć pozalekcyjnych oraz kół zainteresowań w roku szkolnym 2022/2023 w ramach realizacji projektu „ZSE w Białymstoku – nowy wymiar edukacji”
Nazwa zajęć/koła zainteresowań | Planowana ilość | Klasa |
ECDL – kursy i szkolenia specjalistyczne potwierdzane certyfikatami zewnętrznymi – organizacja i realizacja. | 6 gr. x 24 godz. t. inf. x 10 os. 4 gr. x 36 godz. t. el. x 10 os. | |
Matematyka w branży. | po 2 gr. x 30 godz. x 10 os.
(t. elektryk, t. elektronik, t. teleinformatyk, t. informatyk, t. progr., t. grafiki i poligrafii cyfr.) |
1/2 |
Matematyka w pracy zawodowej. | 3 gr. x 30 godz. x 10 os. | 3 |
Matematyka – zajęcia przygotowujące do matury – („E-matura”
– projekt innowacyjny). |
10 gr. x 30 godz. x 10 os. | 4/5 |
Kursy przygotowujące do studiów we współpracy z uczelniami wyższymi i pracodawcami. | 4 gr. x 20 godz. x 10 os. | 3/4/5 |
Informatyka – zajęcia przygotowujące do matury. | 4 gr. x 20 godz. x 10 os. | 3/4/5 |
Języki obce – zajęcia przygotowujące do matury rozszerzonej. | 4 gr. x 30 godz. x 10 os. | 4/5 |
Język obcy w branży i biznesie. |
4 gr. j. ang. w biznesie x 30 godz. x 10 os. 2 gr. j. niem. w biznesie x 30 godz. x10 os. 1 gr. j. ros. w biznesie x 30 godz. x 10 os.
4 gr j. ang. w branży elektryczno-elektronicznej x 30 godz. x 10 os. 4 gr. j. ang w branży inform. x 30 godz. x 10 os. 2 gr. j. niem. branży elektryczno-elektronicznej x 30 godz. x 10 os. |
2/3/4 |
Język angielski – przygotowanie do uzyskania certyfikatu TOEIC wraz z egzaminem. | 2 gr. x 20 godz. x 10 os. | 3/4/5 |
ZAJĘCIA PRZYGOTOWUJĄCE DO OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH I ZAWODOWYCH. | 10 gr. x 30 godz. x 4 os. | |
Kursy Młody przedsiębiorca w branży wg. programu nauczania
„Być przedsiębiorczym – nauka przez działanie” |
po 3 gr. x 10 godz. (t. elektryk, t. elektronik,
t. teleinf., t. programista, t. grafik) 6 gr. x 10 godz. (t. inf) |
|
Nowe formy zajęć i aktywności kształtujące kompetencje kluczowe – także związane z ekspresją kulturalną, językami obcymi, kompetencjami społecznymi (np.: koło teatralne, muzyczne, wokalne, plastyczne, fotograficzne itp.). |
5 gr. x 20 godz. x 10 os. |
|
Warsztaty rozwijające umiejętności interpersonalne m.in. z zakresu autoprezentacji, budowania relacji oraz komunikacji. | 5 gr. x 10 godz. x 10 os. (przygotowanie do praktyk/procesu rekrutacji) | 3/4/5 |
SZKOLNE PROJEKTY BADAWCZE. | 10 gr. x 30 godz. x 4 os. | |
Koło naukowe IOT przy ZSE we współpracy z Kołem IO PB. | 30 godz./rok | |
Zajęcia wyrównawcze z matematyki. | 10 gr. x 30 godz. x 10 os. | 1 |
Zajęcia wyrównawcze z fizyki. | 2/2/2 gr. x 30 godz. x 10 os. | 2/3/4 |
Zajęcia grupowe z poradnictwa edukacyjno-zawodowego. | 55 gr. x 6 godz. | 3/2/1 |
Indywidualne poradnictwo edukacyjno-zawodowe. | 1 godz. x 800 os.
po zajęciach grupowych – opracowanie IPD |
3/2/1 |
Zajęcia dla uczniów w zakresie dalszego kierunku rozwoju. | 10 gr. x 4 godz. x 10 os. | |
Warsztaty techniczne. | 6 gr. x 4 godz. x 10 os. | 1/2 |
Zajęcia rozwijające wiedzę i umiejętności z przedmiotów zawodowych przygotowujące uczniów do udziału w ogólnopolskich olimpiadach technicznych, m. in.:
Olimpiada Wiedzy o Elektrotechnice i Energetyce „EDU-ELEKTRA” Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej Olimpiada Wiedzy Technicznej
Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości
Zajęcia przygotowujące do poszczególnych olimpiad prowadzi zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych, którego koordynatorami są mgr inż. Ryszard Omieliańczyk, mgr inż. Tomasz Mikołajuk oraz mgr inż. Piotr Golonko.
W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski, do którego zapraszamy wszystkich chętnych i kreatywnych uczniów naszej szkoły. Opiekunami Samorządu są:
Pan Tomasz Zdanewicz – nauczyciel historii, wos i geografii Pani Aneta Wołejko – nauczyciel j. angielskiego
– wspomagają pedagodzy oraz wychowawcy klas.
Ponadto w ramach dodatkowych zajęć uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach wyrównujących szanse edukacyjne jak i rozwijać swoje umiejętności z poszczególnych zajęć, uczestniczyć w zajęciach językowych, wycieczkach i innych formach w zależności od zgłaszanych potrzeb i zainteresowań.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
O szczegóły uczestnictwa i terminy spotkań proszę pytać bezpośrednio u opiekunów poszczególnych sekcji i kół.