Dzień Bezpiecznego Internetu – 2020

AdministratorAktualności

„Internet jest jak przypływ. Zaleje przemysł komputerowy i wiele innych, zatapiając tych, którzy nie nauczą się w nim pływać” Bill Gates

11 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska. Patronatem honorowym akcję objęło: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Komendę Główną Policji.

ZSE już po raz piąty będzie lokalnym organizatorem DBI. Poprzez różnego rodzaju działania będziemy chcieli zwrócić uwagę na niepokojące zjawiska towarzyszące byciu online. Cyberprzemoc, hejt, seksting czy ksenofobia to tylko kilka zagrożeń czyhających na nas w sieci. Dlatego na każdym kroku powinniśmy pamiętać, że pojęcie takie jak szacunek powinno być również obecne w sieci.

Zapraszamy młodzież, nauczycieli i rodziców do udziału w akcji i zapoznania się z informacjami dostępnymi na stronach internetowych: http://www.saferinternet.pl/ oraz http://akademia.nask.pl/. Można tam znaleźć kursy e-learningowe, porady, quizy oraz artykuły o bezpiecznym surfowaniu w sieci. Natomiast w szkole będzie można zapoznać się z prezentacją multimedialną wyświetlaną w głównym holu szkoły. Uczniów zapraszamy na warsztaty, z których będzie można dowiedzieć się, jak bardziej świadomie korzystać z informacji zawartych w sieci. Spotkanie odbędzie się 25.02.2020 r. Po części warsztatowej zapraszamy na konkurs wiedzy „Bezpieczni w sieci”.  Rodziców zaś kierujemy na stronę szkoły http://www.zse.biaman.pl/, gdzie w zakładce Rodzice dostępna jest prezentacja pt. Stop cyberprzemocy.

Szczegółowych informacji udziela p. Dorota Niedźwiedź (kontakt przez dziennik elektroniczny).

Serdecznie zapraszamy!