Matematyka to jakiś kosmos

RedaktorAktualności

zdjęcie grupowe (uczniów z 2 nauczycielkami) przy tablicy z wynikami

Marzec nazywany jest miesiącem matematyki, w związku czym po raz kolejny 21 marca w naszej szkole odbył się konkurs dla uczniów klas pierwszych technikum pod hasłem: Matematyka to jakiś kosmos.

Dwuosobowe zespoły mogły się zmierzyć z zadaniami nawiązującymi tematyką do szeroko pojętego kosmosu. Turniej wymagał dobrej strategii i uważnych obliczeń. Raz podanej odpowiedzi nie można było zmienić, natomiast aby otrzymać kolejny pakiet zadań, należało rozwiązać trzy wcześniej otrzymane. Dodatkowo na uczniach ciążyła presja czasu.

Wygrali reprezentanci klasy 1 BT: Karol Rafało oraz Jakub Zaremba. Drugie miejsce zajęli uczniowie z klasy 1 JT: Damian Dańko i Miłosz Malowaniec. Laureaci trzeciego miejsca zostali wyłonieni w dogrywce i zostali nimi przedstawiciele klasy 1 CT: Sebastian Matwiejczyk i Mateusz Tokarzewski. Wyróżnienie przyznano klasie 1 FT, którą reprezentowali Bartosz Chlabicz i Hubert Strankowski.

Trzy pierwsze zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz koszulki ZSE, a wszyscy uczestnicy długopisy firmowane przez szkołę oraz słodycze.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Turniej przeprowadziły panie: mgr Monika Ciulkin, mgr Renata Ostapczuk i mgr Anna Wasyluk.