Róża w roli booktalkera

RedaktorAktualności

Róża na tle logo konkursu wyświetlanego na slajdzie z prezentacji

Róża Prabucka z kl. 3 it w dniu 21 marca 2024 r. była booktalkerem, czyli osobą, która krótko reklamuje książkę. Podczas I edycji Międzyszkolnego konkursu upowszechniającego czytelnictwo Turniej Booktalkerów „Za okładką” wcieliła się w elfkę Aryę – bohaterkę powieści „Eragon” Christophera Paoliniego, by zachęcić innych do sięgnięcia po znany i ceniony zarówno przez młodszych, jak i starszych czytelników utwór fantasy.

Tym razem nie zdobyła żadnego miejsca, ale było to dla niej cenne doświadczenie, umożliwiające zaprezentowanie swoich preferencji czytelniczych, nabycie kolejnych umiejętności oraz zawarcie nowych znajomości. Róża otrzymała dyplom uczestnictwa oraz nagrody rzeczowe. Jej opiekunem była pani Anna Rutkowska.

Konkurs zorganizowały polonistki z Technikum Programistycznego i Liceum Infotech w Białymstoku. Celem turnieju było m.in. upowszechnianie czytania dla przyjemności. Do udziału w nim zostali zaproszeni uczniowie szkół średnich oraz klas 7-8 szkół podstawowych. Gratulujemy pomysłu nauczycielkom języka polskiego ze szkół Infotech. Dziękujemy za miłą atmosferę, dobrą organizację, a także możliwość udziału w towarzyszących konkursowi warsztatach VR oraz animacji.