Kolejne sportowe sukcesy naszych uczniów

RedaktorAktualności

Drużyna ZSE z pucharem, medalami i dyplomem na II miejsce w województwie podlaskim

Z największą przyjemnością informujemy, że nasza drużyna piłkarzy ręcznych zajęła 2 miejsce w finale Licealiady województwa podlaskiego i otrzymała srebrne medale oraz puchar za wicemistrzostwo.

Tegoroczny finał odbył się w Dąbrowie Białostockiej w dniu 24 kwietnia.

Piłkarze ręczni ulegli jedynie zespołowi gospodarzy LO z Dąbrowy Białostockiej w meczu o 1. miejsce 32:25, ale grając bardzo ambitnie w 9 zawodników (kontuzje i absencje z powodu praktyk 5 zawodników) przeciwko 16 zawodnikom z Dąbrowy.

W turnieju piłkarze ręczni pokonali ZSZ Wysokie Mazowieckie 23:20, mając cały czas kontrolę nad wynikiem w tym spotkaniu.

ZSE w sezonie 2023/2024 reprezentowali: Patryk Romanowicz z kl. 5 fpt, Marcin Żukowski z kl. 3 bt, Paweł Zambrzycki z kl. 4 ht, Krystian Dzieniszewski z kl. 3 adt, Tymoteusz Karetko z kl. 4 et. Paweł Byczkowski z kl. 2 adt i Jacek Fiedorczuk z kl. 5 abt, Karol Zambrzycki z kl. 2 bt, Adam Gliński z kl. 3 jt, Michał Koc z kl. 4 jt, Jakub Konopka z kl. 4 et, Jakub Łapiński z kl. 1 ft, Piotr Olech z kl., 1 et i Igor Miniuk z kl. 1 jt.

Trenerem piłkarzy ręcznych ZSE jest p. Janusz Szeszko.

Przy okazji dziękujemy PKS Nova Białystok za owocną wieloletnią współpracę i życzliwą pomoc w wynajmowaniu środków transportu, które zawsze bezpiecznie dowożą nas na rozgrywki sportowe odbywające się na terenie województwa podlaskiego. Tym razem również firma szczęśliwie nas przewiozła wyjątkowym autokarem z napisem „Podlasie wspiera sport” i sylwetkami utytułowanych podlaskich sportowców: Wojciecha Nowickiego – mistrza olimpijskiego w rzucie młotem, Tarasa Romanczuka – reprezentanta Polski w piłce nożnej i kapitana Jagiellonii Białystok, Akradiusza Zabielskiego – koszykarza i kapitana Żubry Białystok.