Daniel Filipowicz finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej

RedaktorAktualności

logo olimpiady statystycznej

8 listopada 2023 r. odbyły się szkolne eliminacje do VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej, organizowanej przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Celem olimpiady jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.

W ramach trójstopniowej rywalizacji spośród uczestników zostało wyłonione grono finalistów i laureatów. Do etapu szkolnego w tym roku przystąpiły dwie osoby: Angelika Szybańska z klasy IV H z wynikiem 63,6% – 49. miejsce w okręgu białostockim na 127 osób oraz Daniel Filipowicz z klasy IV H z wynikiem 71,4% – 16. miejsce w okręgu białostockim na 127 osób.

Angelika oraz Daniel przeszli do etapu okręgowego, który odbył się 12 grudnia 2023 r. w siedzibie US w Białymstoku, zajmując odpowiednio 23. oraz 2. miejsce w okręgu. Rywalizowało 46 najlepszych uczniów z okręgu podlaskiego i tylko trzech z najwyższą liczbą punktów przeszło do etapu centralnego. Niestety Angelice tym razem się nie udało, zaś Daniel Filipowicz 28 lutego 2024 r. zmierzył się z zadaniami na etapie centralnym. Zajął 45, miejsce w Polsce na 80 uczestników i otrzymał tytuł finalisty.

Koordynatorem i opiekunem uczniów była pani Renata Ostapczuk.

Gratulujemy wyniku!!!