Uroczyste zakończenie roku szkolnego w klasach maturalnych Technikum Elektrycznego

RedaktorAktualności

Pamiątkowe zdjęcie na scenie

26 kwietnia 2024 r. w sali konferencyjnej nowego Centrum Kształcenia Zawodowego Nr 1 uroczyście pożegnaliśmy uczniów klas piątych Technikum Elektrycznego. Akademię poprowadził Pan Piotr Mieczkowski – Wicedyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku wraz z Bartłomiejem Bruszewskim z kl. 5 fpt.

Na początku wprowadzono sztandar szkoły i wybrzmiały hymny Polski oraz szkoły. Następnie w imieniu Pani Dyrektor Anny Niczyporuk głos zabrał Pan Adam Aleksiejczuk – Wicedyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku.

Absolwenci, którzy wyróżnili się osiągnięciami w nauce otrzymali upominki i listy pochwalne, a ich rodzice – listy gratulacyjne. Uczniowie z sukcesami sportowymi, grający w orkiestrze szkolnej, pracujący w Samorządzie Uczniowskim czy radiowęźle również zostali docenieni. Podziękowania usłyszeli rodzice, aktywnie uczestniczący w pracy społecznej na rzecz szkoły oraz nauczyciele zaangażowani w opiekę i przygotowanie uczniów do olimpiad i konkursów.

W imieniu społeczności maturzystów za 5 lat spędzonych w szkole, zdobytą wiedzę i doświadczenie podziękował Patryk Romanowicz z kl. 5 fpt. Głos zabrali też Pani Anna Walencik – Zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców oarz Piotr Michalski z kl. 3 jt – Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

Miłym akcentem akademii były krótkie prezentacje multimedialne lub filmy, podsumowujące wspomnienia poszczególnych klas z czasu nauki w szkole, przygotowane przez wychowawców wraz z maturzystami. Wywołały one dużo śmiechu i pozytywnych emocji.

Uroczystość tradycyjnie uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku pod batutą Pana Leszka Szymczukiewicza, a zwieńczyły ją dobre słowa skierowane do tegorocznych abiturientów przez ks. Juana Carlosa Carmona Arayę – szkolnego katechetę oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie.