Podsumowanie zadania publicznego „AlphaARM – Pomocna dłoń”

RedaktorAktualności

Spotkanie podsumowujące zadanie publiczne "AlphaARM - Pomocna dłoń"

W dniu 15 grudnia 2021 roku w auli szkolnej odbyło się podsumowanie zadania publicznego „AlphaARM – Pomocna dłoń”. W spotkaniu uczestniczyli: Pan Piotr Mieczkowski – Wicedyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku, Pani Magdalena Ewa Szeligowska – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół „ELEKTRYKA”  w Białymstoku, młodzież kształcąca się na kierunkach elektrycznym i elektronicznym wraz z opiekunami, a także nauczyciele i uczniowie-wolontariusze.

Młodzi ludzie, bezpośrednio zaangażowani w projekt, opowiedzieli o swoim doświadczeniu nabytym podczas przygotowywania elektromechanicznego modelu dłoni i przedramienia, poszczególnych etapach pracy, napotkanych trudnościach i sukcesach. Zaprezentowali wykonany model, zachęcając zgromadzonych do zadawania pytań. Następnie Pan Krzysztof Kazarez – mentor uczniów – poprowadził quiz na temat wiedzy przekazanej podczas spotkania. Zwycięzcy quizu otrzymali drobne upominki.

Spotkanie uwieńczyły podziękowania wręczone dla nauczycieli i uczniów-wolontariuszy przez Wicedyrektora Piotra Mieczkowskiego.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji spotkania: Panu Andrzejowi Miecznikowi wraz z uczniem za dokumentację fotograficzną, Panu Piotrowi Petelskiemu za przygotowanie projektora, Panu Grzegorzowi Wróblewskiemu wraz z uczniami za dokumentację filmową, Panu Łukaszowi Zdankowskiemu wraz z uczniami za nagłośnienie auli.

Trwające od 4 maja 2021 r. zadanie publiczne zakończy się 31 grudnia 2021 r. Realizuje je Stowarzyszenie Przyjaciół „ELEKTRYKA”  w Białymstoku we współpracy z Zespołem Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku. Zadanie jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania autorstwa Marka Grzędy z kl. IV cT.