Spotkanie opłatkowe w Elektryku

RedaktorAktualności

Podtrzymaliśmy coroczną tradycję, która gromadzi nas wokół świąt Bożego Narodzenia. Tuż przed pierwszą gwiazdką w auli szkolnej zebrali się księża, emeryci, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. W czwartkowy wieczór dało się wyczuć atmosferę cudów, ziemia miała łączyć się z niebem.

Jasełka pod tytułem „Aniołowie są wśród nas”  przekonywały  widzów o szansie otwierania się na to, co Boże na co dzień. Przedstawianie wyreżyserowała Pani Joanna Oliwa. Z przyjemnością zaśpiewaliśmy kolędy przygotowane przez scholę szkolną, kierowaną przez Panią Dorotę Jurguć. Jasełka uświetnione zostały grą Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych pod batutą Pana Stanisława Krucińskiego.

Życzenia bożonarodzeniowe skierował do nas Ks. Mirosław Stankiewicz – wizytator katechezy szkolnej oraz Ks. dr Piotr Pietkiewicz. Po jasełkach nauczyciele i pracownicy szkoły udali się do pokoju nauczycielskiego, gdzie wysłuchali Słowa Bożego i podzielili się opłatkiem. Z przyjemnością pozostaliśmy w tym gronie dłużej, wsłuchując się w dźwięki gitary i śpiew kolęd, prowadzony przez Pana wicedyrektora Piotra Mieczkowskiego.

Na stole wesoło drżał płomień świecy Betlejemskiego Światła Pokoju, przypominając że jest światło Chrystusa „…które daje moc…”.

Bogumił Dziedziul