XVIII Międzynarodowym Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

AdminAktualności

W dniu 7 września 2018 r. poczet sztandarowy ZSE oraz uczniowie klasy III HT pod opieką wychowawcy p. Andrzeja Szulca wzięli udział w XVIII Międzynarodowym Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru pod honorowym patronatem Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Hasło pod którym odbywały się tegoroczne uroczystości to „Przez Sybir do Niepodległej”. Uczestnicy przemaszerowali od Pomnika Katyńskiego w Parku Zwierzynieckim pod Grób Nieznanego Sybiraka przy kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. Przemarsz objął ulice: Świętojańską, Branickiego i Piastowską. Po Marszu, w kościele św. Ducha, w intencji zesłańców i ich rodzin została odprawiona msza przez metropolitę białostockiego, księdza arcybiskupa seniora Edwarda Ozorowskiego. Na zakończenie uroczystości uczestnicy złożyli wieńce i zapalili znicze na Grobie Nieznanego Sybiraka.