Finał Międzyszkolnego Konkursu Tworzenia Gier Komputerowych Invent Your Game 2022

RedaktorAktualności

Finał Międzyszkolnego Konkursu Tworzenia Gier Komputerowych Invent Your Game 2022

W dniu 8 czerwca 2022 r. odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Tworzenia Gier Komputerowych Invent Your Game, organizowanego przez Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku. Była to czwarta edycja konkursu. Jego tematyka wpisuje się w aktualne zainteresowania uczniów z zakresu gier komputerowych, wirtualnej rzeczywistości i nowych technologii. Sprzyja temu szeroka dostępność darmowych silników gier komputerowych (np. Unity3D, Unreal Engine, Cry Engine), dzięki którym młodzież może stworzyć ciekawe i profesjonalne gry 2D i 3D, dedykowane nie tylko na komputery stacjonarne, ale także na urządzenia mobilne.

W tym roku temat przewodni brzmiał: „Co skrywasz pod maską?”.

W ramach finału pracownik naukowy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej Pan dr Tomasz Grześ zaprezentował wykład zatytułowany „Internet rzeczy”.

Konkurs organizowany był pod honorowymi patronatami: Wojewody Podlaskiego, Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Rektora Politechniki Białostockiej.

Laureaci konkursu:
I miejsce – Filip Białokozowicz, kl. IV hT; Maciej Stryjewski, kl. IV hT
II miejsce – Daniel Filipowicz, kl. II hT; Norbert Karalus, kl. II hT
III miejsce – Piotr Jarzębski, kl. I hT; Mateusz Małyszko, kl. I hT

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Link do relacji na stronie Politechniki Białostockiej: https://pb.edu.pl/studiujnapb/2022/06/09/politechnika-bialostocka-patronem-miedzyszkolnego-konkurs-tworzenia-gier-komputerowych-invent-your-game-2022/