Wystawa „Globalna kontrola i cenzura”

AdminAktualności

„Globalna kontrola i cenzura” to unikatowa wystawa, ukazująca narzędzia bezwzględnej penetracji naszego życia codziennego w sieciach cyfrowych. Została zorganizowana w Galerii Arsenał w Białymstoku dzięki współpracy z Goethe Institut w Warszawie oraz ZKM (Zentrum für Kunst und Medientechnologie) w Karlsruhe (Niemcy).

Uczniowie klas II eT i II bT pod opieką Pań Zuzanny Czarneckiej i Zofii Gajewskiej wybrali się tam dnia 27.02.2018 r. Mieli okazję obejrzeć niezwykłe prace, ukazujące sposoby globalnej lustracji, będącej wynikiem korzystania z urządzeń komunikacji mobilnej. Oprócz zadeklarowanej oficjalnie syntezy danych, udostępnianych przez użytkowników sieci cyfrowych, nasila się jawna lub utajona cenzura, której celem jest manipulowanie, zaburzanie lub wygaszanie komunikacji.