Koncertowo… Nasza orkiestra w Operze i Filharmonii Podlaskiej

RedaktorAktualności

Wieczór 14 listopada 2019 r. był wyjątkowy dla całej społeczności szkolnej, a szczególnie dla członków Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku. Nasi młodzi muzycy już po raz trzeci w 2019 roku wystąpili w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pierwszy koncert zagrali w amfiteatrze opery 1 czerwca w ramach zadania publicznego Stowarzyszenia Przyjaciół „ELEKTRYKA” pt. „Muzyka Łączy białostoczan”, drugi zaś 5 maja z okazji 200. rocznicy urodzin znanego polskiego kompozytora i dyrygenta Stanisława Moniuszki.

Listopadowy występ L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra – „Dialog 2 – 100 lat polskiej muzyki filmowej”, Trzecia Scena wraz z takimi gwiazdami jak: Dorota Miśkiewicz, Magdalena Kumorek, Pawbeats, The Whoop Group, Dominika Czajkowska – fortepian, Łukasz L.U.C. Rostkowski i Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku ściągnął do opery tłumy fanów. Koncert był przepiękny! Można było delektować się muzyką filmową w zupełnie nowych aranżacjach.

Główne zdjęcie oraz fotorelacja z wydarzenia znajdują się na stronie internetowej „Kuriera Porannego”:

https://poranny.pl/oifp-luc-i-mlodziezowa-orkiestra-deta-zespolu-szkol-elektrycznych-w-bialymstoku-zagrali-koncert-100-lat-polskiej-muzyki-filmowej/ga/c13-14581663/zd/40054031