Młodzież tworząca blog czytelniczy na XII Narodowym Czytaniu w Amfiteatrze OiFP

RedaktorAktualności

Narodowe Czytanie - Amfiteatr OiFP - uczestnicy wydarzenia na widowni, scena

9 września 2023 roku w całej Polsce miało miejsce już XII z kolei Narodowe Czytanie pod honorowym patronatem Prezydenta PR. Tym razem Para Prezydencka wybrała piękną, patriotyczną XIX-wieczną powieść – „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

W Białymstoku akcja odbyła się w Amfiteatrze Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki Stanisława Moniuszki w Białymstoku przy ul. Odeskiej 1. Zorganizowali ją Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Uczestnicy spotkania wysłuchali fragmentów wybitnego dzieła literatury polskiej, mogli wziąć udział w kiermaszu książek, wejść na taras widokowy OiFP oraz zwiedzić stoiska podlaskich instytucji kultury.

Młodzież naszej szkoły skorzystała z proponowanych atrakcji, a Róża Prabucka z kl. 3 it przeczytała nawet na scenie fragment utworu podejmującego temat powstania styczniowego 1863 roku, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku.