Pix Programming Challenge 2019

AdminAktualności

Po raz pierwszy uczniowie z naszej szkoły brali udział w międzynarodowym konkursie programistycznym Pix Programming Challenge. W Polsce organizatorem konkursu jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Za pośrednictwem aplikacji PixBlocks uczestnicy konkursu musieli rozwiązać zadania z zakresu programowania. Zadania dostosowane były do różnych grup wiekowych (rookie, skilled, master). Dla najmłodszych (rookie, skilled) były to zadania z zakresu programowania blokowego, a dla starszych (master) – zadania z zakresu programowania tekstowego w języku Python.

Konkurs składa się z 3 etapów: eliminacji (25.11 – 29.11), półfinałów (5.12) oraz finałów (13.12). Podczas eliminacji nasi uczniowie musieli rozwiązać 20 zadań udostępnionych poprzez aplikację PixBlocks. Czterech z nich: Daniel Chrzanowski, Bartosz Kisielewski, Krzysztof Makulewski oraz Patryk Wyrąbkiewicz z klasy 1 FP zakwalifikowało się do półfinałów. W tym etapie również trzeba było rozwiązać 20 zadań, przy czym liczył się czas rozwiązania zadań. Do finałów zakwalifikowało się 30 najlepszych z całej Polski.

Niestety naszym uczniom nie udało się awansować do finałów. W następnym roku wystartujemy po raz drugi, mam nadzieję, z większą ilością osób. Czterem wspaniałym z klasy 1 FP gratulujemy udziału w półfinale.

Zapraszam do udziału w konkursie w kolejnym roku szkolnym.