Polsko-hiszpańska wymiana doświadczeń na Politechnice Białostockiej

RedaktorAktualności

Polsko-hiszpańska wymiana doświadczeń na Politechnice Białostockiej

13 grudnia uczniowie ZSE, którzy wyjadą na praktyki zawodowe do Hiszpanii, spotkali się ze studentami z tego kraju, kształcącymi się na Politechnice Białostockiej. Spotkanie odbyło się na Wydziale Elektrycznym białostockiej uczelni dzięki uprzejmości Biura ds. Współpracy Międzynarodowej PB oraz koordynatora wydziałowego programu, dra Jarosława Forenca. Wszyscy uczestnicy spotkania są beneficjentami programu Erasmus+.

Podczas spotkania uczniowie Elektryka zaprezentowali szkołę, przedstawiając profile, w których się kształcą. Natomiast studenci z Hiszpanii opowiedzieli o miastach, z których pochodzą: Granadzie i Kordobie. W tych miejscowościach nasza młodzież będzie odbywać praktyki.

Była to dobra okazja, aby zapytać Hiszpanów o interesujące sprawy, przydatne podczas pobytu na praktykach. Uczniowie chcieli wiedzieć, w jaki sposób najlepiej poruszać się po miastach, co ciekawego można w nich zobaczyć, gdzie robić zakupy, co kupić na pamiątkę, czy łatwo będzie się im porozumieć po angielsku na ulicach. Hiszpanie chętnie opowiadali o swoim kraju, dzielili się także swoimi wrażeniami z pobytu w Polsce.

Rozmowy były przyjazne i bardzo potrzebne. Z uzyskaną wiedzą będzie z pewnością łatwiej podróżować do Hiszpanii.